Szafy sterownicze - Prefabrykacja

Automatyka coraz szerzej wchodzi w nasze życie, natomiast w zakładach wytwórczych i wielu innych przedsiębiorstwach występuje na porządku dziennym. Aby jednak działała sprawnie, konieczne jest zastosowanie odpowiednich elementów instalacji elektrycznej, jak szafy sterownicze. Ich prefabrykacja gwarantuje błyskawiczne uzyskanie gotowego do montażu komponentu.

Należy jednak zwrócić uwagę, by zamówiony produkt był wykonany z najwyższej jakości elementów, w przeciwnym wypadku koszty związane z wymianą poszczególnych podzespołów lub te związane z przerwą w dostawie energii elektrycznej mogą być niewspółmiernie wyższe od zakupu droższego prefabrykatu. Trwałość i bezawaryjność prefabrykowanych szaf sterowniczych zapewnia firma DSF Inwestycje.

Czym jest szafa sterownicza?

Mówiąc w skrócie to zestaw złożony z minimum jednego łącznika niskonapięciowego, wyposażony w układy sterownicze, pomiarowe, sygnalizacyjne, zabezpieczające, regulacyjne, a także z wewnętrznymi połączeniami elektrycznymi, mechanicznymi i częściami konstrukcyjnymi (w skład dwóch ostatnich wchodzą obudowy, szyny zbiorcze, regulatory itp.).

Z poziomu szaf sterowniczych można kontrolować pracę maszyn i całych systemów. Stąd też stosuje się je szeroko w różnych gałęziach przemysłu jak na przykład:

  • chemiczny,
  • spożywczy,
  • tekstylny,
  • drukarski,

a także w innych obiektach, jak oczyszczalnie wód czy ścieków.

Szafy elektryczne - dla bezpieczeństwa

Oprócz szaf elektrycznych należy oczywiście pamiętać o doborze odpowiednich rozdzielnic elektrycznych. Także w tym przypadku warto postawić na rozwiązanie, jakim jest prefabrykacja i wybrać gotowy produkt, złożony z niezawodnych komponentów, które w razie wahania napięcia, odpowiednio zareagują, chroniąc nie tylko bezpieczeństwo instalacji i odbiorników, ale też nierzadko osób przebywających w danym obiekcie.

Prefabrykowana szafa elektryczna